שעות הפתיחה 

א’ – ה’:  8:00 – 18:00   יום ו’:  8:00 – 13:00

רס״ן דניאל (דני) כהן ז״ל

בן למקסים וכרמלה, נולד ביום י׳ בסיון תש״ה 22.5.1945 בחיפה.
למד בבית הספר הריאלי והמשיך את לימודיו התיכוניים בפנימייה הצבאית באותו בית ספר.

במהלך לימודיו היה פעיל בגדנ״ע בחוג הקליעה והצטיין במספר תחרויות אזוריות.
דני היה חבר ב״מועדון החוגלה״ לירי בצלחות חרס וכחבר המועדון נכלל בנבחרת ישראל וייצג את המדינה בתחרויות בינלאומיות בישראל ובעולם.

דני אהב דייג תת ימי ויותר מכל אהב לצוד. הוא היה רכז ״הפועל״ במושבת מגוריו ולפני שנפל אסף כספים לבניית מגרש כדור-יד אשר לאחר נפלו נקרא על שמו ״הפועל דני רמת-ישי״.

דני גוייס לצה״ל בראשית ספטמבר 1963 והוצב בחייל ההנדסה. במחצית מרץ 1966 הצטרף לצבא הקבע. בימי שירותו הצטיין כלוחם אמיץ וקצין מעולה. דני השתתף בפעולות צבאיות רבות ושמו יצא לתהילה כאחד ממפעילי הטרקטורים המשוריינים בחריש ״הפרובלמטי״ בגבול הסורי בתקופה שקדמה למלחמת ששת הימים.

בתום תקופת שירותו ברמת הגולן החליט להמשיך את לימודיו ונרשם לטכניון. כדי להמשיך בלימודים במסגרת הצבאית, עבר לשרת במפקדה והעתיק את מגוריו למושבה רמת-ישי. על אף ששירת בעורף לא ויתר על פעולות מבצעיות באזור הצפון. הוא השתתף בפיצוץ תעלת הע׳ור (מערכת המים שהקימו הירדנים בבקעת הירדן), ובו למעשה היתה תלויה הצלחת פעולה זו. מפקדיו של דני, החל ממפקדו הישיר ועד אלוף הפיקוד, רכשו לו הערכה רבה. הם ידעו להוקיר את תכונותיו ומעלותיו כקצין מצטיין, אמיץ לב וקר מזג ועם זאת ידיד וחבר למופת. דני היה אהוד גם על תושבי ישובי הספר בצפון, מעולם לא ויתר על הזדמנות לעזור לזולת. אחד מחבריו סיפר כי היה חבר טוב וטיבו האמיתי התגלה בעיתות צרה. בזמנים קשים היה ניתן לסמוך עליו בכל.

דני נפל ביום כ״ה באדר ב׳ תש״ל (2.4.1970) בהפגזה על נחל גשור והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בחיפה. שבוע לאחר נפלו הועלה לדרגת רב סרן.
דניאל הניח אישה, בן ובת צעירים, הורים, שתי אחיות ואח.

לאחר נפלו של דני החליטה משפחתו להקים ״אנדרטה חיה״ לזכרו והנצחתו של דני ולהנצחת חללי צה״ל במתחם שיאמן לוחמים ומאבטחים להגנת המדינה, במתחם הנושא את שמו ״דני-הי מטווחי קיסריה״ ובשמו הנוכחי מטווח דני-הי האקדמיה למקצועות הירי והלחימה בקריית המטווחים הגדולה והמתקדמת בישראל.

רב סרן דניאל (דני) כהן
רס"ן דניאל (דני) כהן ז"ל
Scroll to Top